Gates A90
A90 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042015 |
| Product line | A90 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A90)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 90" (2286 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |