Gates A87
A87 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042012 |
| Product line | A87 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A87)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 87" (2209.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |