Gates A59
A59 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041984 |
| Product line | A59 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A59)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 59" (1498.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |