Gates A56
A56 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041981 |
| Product line | A56 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A56)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 56" (1422.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |