Gates A55
A55 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041980 |
| Product line | A55 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A55)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 55" (1397 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |