Gates A54
A54 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041979 |
| Product line | A54 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A54)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 54" (1371.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |