Gates A37
A37 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041962 |
| Product line | A37 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A37)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 37" (939.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |