Gates A30
A30 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041955 |
| Product line | A30 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A30)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 30" (762 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |