Gates A27
A27 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041952 |
| Product line | A27 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A27)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 27" (685.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |