Gates A112
A112 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042029 |
| Product line | A112 HY-T PLUS REPLACES 89253 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via A112)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 112" (2844.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |