Gates 8V2000
8V2000 SUPER HC BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042649 |
| Product line | 8V2000 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 8V2000)
| Profile | 8V (narrow) |
| Top width | 25.4 mm |
| Depth | 23 mm |
| Length | 200" (5080 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |