Gates 5VX800
5VX800 SUPER HC MOLDED NOTCH BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042589 |
| Product line | 5VX800 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5VX800)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 80" (2032 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |