Gates 5V900
5V900 SUPER HC BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042561 |
| Product line | 5V900 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5V900)
| Profile | 5V (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 90" (2286 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |