Gates 5V1500
5V1500 SUPER HC BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042609 |
| Product line | 5V1500 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5V1500)
| Profile | 5V (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 150" (3810 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |