Gates 5L920
5L920 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042897 |
| Product line | 5L920 FHP RBR EDGE |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: COGGED VS NONCOGGED
Specifications (via 5L920)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 92" (2336.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |