Gates 5L750
5L750 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042880 |
| Product line | 5L750 FHP RBR EDGE |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: COGGED VS NONCOGGED
Specifications (via 5L750)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 75" (1905 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |