Gates 5L470
5L470 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042852 |
| Product line | 5L470 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L470)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 47" (1193.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |