Gates 5L390
5L390 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042844 |
| Product line | 5L390 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L390)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 39" (990.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |