Gates 5L360
5L360 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042841 |
| Product line | 5L360 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L360)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 36" (914.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |