Gates 4L980
4L980 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042826 |
| Product line | 4L980 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L980)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 98" (2489.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |