Gates 4L910
4L910 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042819 |
| Product line | 4L910 FHP RBR EDGE |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: COGGED VS NONCOGGED
Specifications (via 4L910)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 91" (2311.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |