Gates 4L710
4L710 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042799 |
| Product line | 4L710 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L710)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 71" (1803.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |