Gates 4L650
4L650 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20738008 |
| Product line | 4L650 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L650)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 65" (1651 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |