Gates 4L360
4L360 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042764 |
| Product line | 4L360 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L360)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 36" (914.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |