Gates 4L340
4L340 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042762 |
| Product line | 4L340 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L340)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 34" (863.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |