Gates 4L310
4L310 TRUFLEX V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20043791 |
| Product line | 4L310 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L310)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 31" (787.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |