Gates 3VX300
3VX300 SUPER HC MOLDED NOTCH BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042487 |
| Product line | 3VX300 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3VX300)
| Profile | 3VX (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 30" (762 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |