Gates 3V950
3V950 SUPER HC BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042548 |
| Product line | 3V950 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3V950)
| Profile | 3V (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 95" (2413 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |