Gates 3V900
3V900 SUPER HC BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042547 |
| Product line | 3V900 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3V900)
| Profile | 3V (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 90" (2286 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |