Dayco BX58
BX58 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039571 |
| Product line | BX58 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via BX58)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 58" (1473.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |