Dayco BX55
BX55 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039568 |
| Product line | BX55 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via BX55)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 55" (1397 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |