Dayco BX40
BX40 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039553 |
| Product line | BX40 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via BX40)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 40" (1016 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |