Dayco BX112
BX112 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039618 |
| Product line | BX112 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via BX112)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 112" (2844.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |