Dayco AX68
AX68 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039507 |
| Product line | AX68 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via AX68)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 68" (1727.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |