Dayco AX60
AX60 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039499 |
| Product line | AX60 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via AX60)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 60" (1524 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |