Dayco AX55
AX55 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039494 |
| Product line | AX55 TORQUE-FLEX |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via AX55)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 55" (1397 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |