Dayco 8V4000
8V4000 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042662 |
| Product line | 8V4000 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 8V4000)
| Profile | 8V (narrow) |
| Top width | 25.4 mm |
| Depth | 23 mm |
| Length | 400" (10160 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |