Dayco 8V3350
8V3350 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042659 |
| Product line | 8V3350 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 8V3350)
| Profile | 8V (narrow) |
| Top width | 25.4 mm |
| Depth | 23 mm |
| Length | 335" (8509 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |