Dayco 8V2500
8V2500 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042654 |
| Product line | 8V2500 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 8V2500)
| Profile | 8V (narrow) |
| Top width | 25.4 mm |
| Depth | 23 mm |
| Length | 250" (6350 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |