Dayco 5VX950
5VX950 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042598 |
| Product line | 5VX950 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5VX950)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 95" (2413 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |