Dayco 5VX900
5VX900 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042596 |
| Product line | 5VX900 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5VX900)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 90" (2286 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |