Dayco 5VX1800
5VX1800 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042634 |
| Product line | 5VX1800 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5VX1800)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 180" (4572 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |