Dayco 5VX1250
5VX1250 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042628 |
| Product line | 5VX1250 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5VX1250)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 125" (3175 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |