Dayco 5V1800
5V1800 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042612 |
| Product line | 5V1800 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5V1800)
| Profile | 5V (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 180" (4572 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |