Dayco 5V1600
5V1600 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042610 |
| Product line | 5V1600 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5V1600)
| Profile | 5V (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 160" (4064 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |