Dayco 5L570
5L570 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042862 |
| Product line | 5L570 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L570)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 57" (1447.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |