Dayco 5L500
5L500 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20034470 |
| Product line | 85500 Instapower Lawn & Garden Belt |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L500)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 50" (1270 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |