Dayco 5L490
5L490 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042854 |
| Product line | 5L490 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L490)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 49" (1244.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |