Dayco 5L440
5L440 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20034464 |
| Product line | 85440 Instapower Lawn & Garden Belt |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L440)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 44" (1117.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |