Dayco 5L430
5L430 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042848 |
| Product line | 5L430 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L430)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 43" (1092.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |